PARAPETY (vnitřní)

Vnitřní parapety jsou význačným doplňkem moderních interiérů. Neplní pouze funkci ukončení zdiva, ale svým vzhledem a barevnou škálou výrazně zasahují do vzhledu interiérů. Parapety se vyznačují jednoduchou montáží bez potřeby speciálních nástrojů. Okenní parapet lze:

  • přilepit (PU pěna, silikonové tmely, nebo PUR pěny)
  • připevnit pomocí konzol

V případě instalace parapetních desek užívejte běžně dostupné konzoly (kovové a jiné konzoly nejsou v našem sortimentu). Tvarování spodní části parapetu umožňuje natlačení do malty, což zvyšuje pevnost uchycení. V případě instalace nad zdrojem tepla doporučujeme vzdálenost min. 20 cm mezi parapetem a tepelným zdrojem.

Spára mezi parapetní deskou a oknem musí být zakryta dokončovacím profilem nebo utěsněna silikonem, aby nedocházelo k průniku vlhkosti. Konečný efekt dotváří připevnění bočních koncových krytek.

Dřevotřískové parapety:

Parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,6 mm) na dřevotřískovou desku. Na spodní straně parapetu je použit velmi kvalitní vlhkuodolný impregnovaný materiál. Jeho vlastnosti umožňují snadné a kvalitní opracování, výrazně vyšší přilnavost k montážním materiálům. Při konečné montáži a po ukončení montáže nesmí vlhkost vzduchu v místnosti přesáhnout 60%.

Okenní parapet s nosem - TOPSET Paramont

parapety nákres

Profil 200 - parapet s nosem, výška V - 40 mm, tloušťka parapetu S = 19 mm, tloušťka t – 26mm

parapety tabulka

 

 

Okenní parapet bez nosu - TOPSET Slim

parapet nákres2

Tyto parapety se dají využít v místech, kde je např. nízko položené okno, nebo chceme-li docílit jemného elegantního dojmu.

parapety tabulka4

PARAPETY (plastové komůrkové)

parapet nákres3

*šířka 116 mm pouze na objednávku a pouze v bílé barvě*

parapet tabulka6

Dekory:

Dekor hliník 1174 na objednávku k dodání do 30 dnů. Šířka 220 mm se v dekoru 1174 hliník a 1173 třešeň nevyrábí.

 

PARAPETY (plastové komůrkové VOX)

 

Pozor: Parapety VOX pouze v hloubkách do 480 mm. Rohové spojky 90°,135°,150°

PARAPETY (plastové komůrkové VOX)

 

VENKOVNÍ PARAPETY

parapet nákres4

Vnější pozink parapety ohýbané

Tyto parapety jsou ekonomickou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelným vzhledem, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají cenově přijatelné parapety pro svá okna.

 

 

Venkovní parapety hliníkové tažené