PALIVOVÉ DŘEVo                                    

VŠECHNY CENY VČETNĚ DPH

štípané dřevo

PALIVOVÉ DŘEVO ŠTÍPANÉ cca 33cm

Měkké listnaté, jehličnaté 1530,- Kč / 1 PRMr

Bříza 1730,- Kč / 1 PRMr                                                                                            

Tvrdé listnaté 1920,- Kč / 1 PRMr

Pozn.: 1 PRMr = rovnaný (skládaný) prostorový metr (palivového) dřeva 1 PRMr což představuje štípané dřevo na polena efektivně naskládáno do jednoho metru krychlového s minimálními mezerami mezi jednotlivými poleny 

POZOR NA PODVODNÍKY !!!

Imagebriketa

 

Dřevěné brikety bukové                                           Image   Uhelné brikety

65,-Kč (10kg) /ks                                                                                                            65,-Kč (10 kg) /ks

 

 

BRIKETY dřevěné kvalitní RUF

  •         60,- Kč (10kg) /ks
briketa - válec

NOVĚ - BRIKETY dřevěné válcové

  • 60,- /ks (10kg) /ks
třísky

Podpalovací třísky

  • Třísky podpalovací 3kg      45,-/ks
  • Třísky podpalovací 10kg     110,-/ks
pytel dřeva

Dřevo pytlované

95,- Kč / ks (pytel) - tvrdé

80,- Kč / ks (pytel) - bříza

70,- Kč / ks (pytel) - měkké

Máte zájem o naše palivové dřevo?

Co jsou dřevěné brikety RUFs?
Výchozí surovinou jsou suché piliny a hobliny. Ty jsou poté slisovány pod velmi vysokým tlakem (až 300 bar) bez ostatních přídavných pojiv (látek). Dřevěné brikety RUFs  jsou vyráběny na kvalitním hydraulickém lisu značky RUF. Jejich rozměr je 150 x 60 x 90 mm.

Popis/surovina
Čisté hobliny a piliny z převážně jehličnatých dřevin (borovice, smrk) s nízkým obsahem vody (6 - 8%) bez přídavných pojiv a příměsí. Dřevní surovina pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem (PEFC, FSC).

Určení 
Vhodné k celodennímu topení ve všech druzích topidel (kamna, krby, pícky kuchyňské sporáky, kachlová kamna, grily apod.)

Použití 
Pro rozdělávání ohně použijte podpalovač, třísky nebo rozdrolte samotnou briketu. 
Topeniště zaplňujte pouze do poloviny, protože brikety při hoření zvětší svůj objem. Díky nízké vlhkosti materiálu brikety a velkému stlačení při lisování hoří brikety postupně a kontrolovaně (od povrchu do středu). Tím se prodlužuje doba hoření, zvyšuje výhřevnost i vaše pohodlí. Proto jsou vhodné pro dlouhodobé udržení stabilní pokojové teploty. Doba hoření briket se pohybuje mezi 3 – 5 hodinami.

Vždy dodržujte pokyny výrobce svého topného zařízení.

Balení
PE sáček= 10kg (12 ks briket)
Obalové sáčky jsou vyrobeny z polyethylenové fólie tak aby se k briketám nemohla dostat vlhkost. Zároveň je s tímto praktickým balením snadná a bezprašná manipulace. Po upotřebení, prosím odevzdejte sáčky na sběrné místo plastů.

Na paletu (1200 x 800 mm) se vejde max. 960 kg (96 PE sáčků). Paleta je ovinuta smršťovací folií. Folie paletu zpevní a zároveň poskytuje dodatečnou ochranu proti vlhkosti při přepravě k zákazníkovi.

Dřevěné brikety VÁLCOVÉ

Se vyznačují především vysokou hustotou a výhřevností, která je způsobena minimální vlhkostí vysušených pilin, čímž se se řadí mezi jeden z nejekonomičtějších zdrojů tepelné energie. I vzhledem k minimálnímu množství popela vzniklého spalováním briket a použitím nevyčerpatelného zdroje energie, biomasy, je toto palivo velmi šetrné k životnímu prostředí. Další nespornou výhodou je snadná manipulace a nenáročnost skladování. Brikety jsou vhodné pro všechny druhy kotlů kamen i krbů.

certifikát - briketa