Palivové dřevo

Sháníte palivové dřevo na další topnou sezonu? Chcete si připravit plný sklep již připraveného a sušeného palivového dříví k okamžitému využití? Nebo dáte raději přednost briketám, které zažívají v této době boom svými dobrými tepelnými vlastnostmi a cenou? Nechte si poradit od nás, odborníků na palivové dřevo a brikety. Naše dlouholeté zkušenosti zaručí, že dostanete vše včas a v kvalitě, kterou si zasloužíte. Jen sjeďte kousek níže a vyberte si hned z několika druhů!

POTŘEBUJETE POMOC S VÝBĚREM?

PALIVOVÉ DŘEVo  na prodej

                                

štípané dřevo

PALIVOVÉ DŘEVO ŠTÍPANÉ cca 33cm       SUCHÉ - ROVNANÉ

Měkké listnaté, jehličnaté 1530,- Kč / 1 PRMr       od 2ks 1430,- Kč

Bříza 1880,- Kč / 1 PRMr                                       od 2ks 1780,- Kč                                                                       

Tvrdé listnaté 2120,- Kč / 1 PRMr                          od 2ks 2 020,- Kč

Pozn.: 1 PRMr = rovnaný (skládaný) prostorový metr (palivového) dřeva 1 PRMr což představuje štípané dřevo na polena efektivně naskládáno do jednoho metru krychlového s minimálními mezerami mezi jednotlivými poleny 

POZOR NA PODVODNÍKY !!!

Image

Dřevěné brikety bukové RUF

 • 55,-Kč (10kg) /ks
 • 53,-Kč paletový odběr 

briketa

BRIKETY dřevěné kvalitní RUF

 • 62,- Kč (10kg) /ks
 • 60,-Kč paletový odběr
briketa - válec

NOVĚ - BRIKETY dřevěné válcové

 • 57,- /ks (10kg) /ks
 • 55,-Kč paletový odběr
třísky

Podpalovací třísky

 • Třísky podpalovací 3kg      45,-/ks
 • Třísky podpalovací 10kg     110,-/ks      od 2ks 90,-/ks
pytel dřeva

Dřevo pytlované       SUCHÉ

 • 105,- Kč / ks (pytel) - tvrdé       od 2ks 95,-
 • 90,- Kč / ks (pytel) - bříza         od 2ks 80,-
 • 70,- Kč / ks (pytel) - měkké       od 2ks 60,-

 

Image

Uhelné brikety

 • 66,-Kč (10 kg) /ks
 • 63,-Kč paletový odběr
Image

PELETY 15kg

 • 89,-/1 balení (15kg)
 • 85,-/1 balení (15kg) paletový odběr

Ceny jsou včetně DPH

MÁTE ZÁJEM O NAŠE PALIVOVÉ DŘEVO


Dřevěné brikety VÁLCOVÉ

Se vyznačují především vysokou hustotou a výhřevností, která je způsobena minimální vlhkostí vysušených pilin, čímž se se řadí mezi jeden z nejekonomičtějších zdrojů tepelné energie. I vzhledem k minimálnímu množství popela vzniklého spalováním briket a použitím nevyčerpatelného zdroje energie, biomasy, je toto palivo velmi šetrné k životnímu prostředí. Další nespornou výhodou je snadná manipulace a nenáročnost skladování. Brikety jsou vhodné pro všechny druhy kotlů kamen i krbů.

CO JSOU DŘEVĚNÉ BRIKETY RUFS?


Výchozí surovinou jsou suché piliny a hobliny. Ty jsou poté slisovány pod velmi vysokým tlakem (až 300 bar) bez ostatních přídavných pojiv (látek). Dřevěné brikety RUFs  jsou vyráběny na kvalitním hydraulickém lisu značky RUF. Jejich rozměr je 150 x 60 x 90 mm.

Odkud pochází a jaké je jejich složení?
Čisté hobliny a piliny z převážně jehličnatých dřevin (borovice, smrk) s nízkým obsahem vody (6 - 8%) bez přídavných pojiv a příměsí. Dřevní surovina pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem (PEFC, FSC).

K čemu jsou vhodné? 
Vhodné k celodennímu topení ve všech druzích topidel (kamna, krby, pícky kuchyňské sporáky, kachlová kamna, grily apod.)

Použití 
Pro rozdělávání ohně použijte podpalovač, třísky nebo rozdrolte samotnou briketu. 
Topeniště zaplňujte pouze do poloviny, protože brikety při hoření zvětší svůj objem. Díky nízké vlhkosti materiálu brikety a velkému stlačení při lisování hoří brikety postupně a kontrolovaně (od povrchu do středu). Tím se prodlužuje doba hoření, zvyšuje výhřevnost i vaše pohodlí. Proto jsou vhodné pro dlouhodobé udržení stabilní pokojové teploty. Doba hoření briket se pohybuje mezi 3 – 5 hodinami.

Vždy dodržujte pokyny výrobce svého topného zařízení.

Balení
PE sáček= 10kg (12 ks briket)
Obalové sáčky jsou vyrobeny z polyethylenové fólie tak aby se k briketám nemohla dostat vlhkost. Zároveň je s tímto praktickým balením snadná a bezprašná manipulace. Po upotřebení, prosím odevzdejte sáčky na sběrné místo plastů.

Na paletu (1200 x 800 mm) se vejde max. 960 kg (96 PE sáčků). Paleta je ovinuta smršťovací folií. Folie paletu zpevní a zároveň poskytuje dodatečnou ochranu proti vlhkosti při přepravě k zákazníkovi.

certifikát - briketa